Fajerwerki na weselu

Posted · 2 komentarze

 Nowoczesne wesela odbiegają w znaczący sposób od tych organizowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Okazuje się bowiem, że dziś dobrze jest zaskoczyć gości weselnych – w tym przypadku mogą to być na przykład lewitujące balony przy wejściu na salę, wynajęcie sarmatów, by cały czas towarzyszyli Parze Młodej. Przykłady można pewnie mnożyć niemal w nieskończoność, tymczasem coraz większą popularnością cieszą się pokazy fajerwerków podczas wesela. Będąc na jednym z takich przyjęć w Gliwicach, miałem okazję dopytać o szczegóły dotyczące organizacji takiego pokazu!

       Po pierwsze należy pamiętać o tym, że taki pokaz powinien być organizowany przez profesjonalistów. Zapewne pierwsze o co zapytacie to cena takiego przedsięwzięcia. Najczęściej jest liczony czas weselnych wybuchów i na tej podstawie ustala się koszt. W przypadku z firmą z którą miałem do czynienia było to 250 złotych za 1 minutę pokazu. Tam gdzie osobiście miałem okazję być, cała „impreza fajerwerkowa” trwała około 10 minut, łatwo policzyć, że Para Młoda musiała wydać na pokaz około 2500 złotych!!! Co jednak warto zauważyć – nigdy nie bylibyśmy w stanie zorganizować czegoś podobnego na własną rękę. Po pierwsze takie firmy mają specjalne pozwolenia, a po drugie w programie pokazu, były naprawdę same ciekawe i efektowne wystrzały. Tu warto także wziąć pod uwagę sprawy bezpieczeństwa – alkohol i fajerwerki podczas przyjęcia to nie jest najlepsze połączenie. Co sądzicie o tym fakcie?

2 Responses to "Fajerwerki na weselu"
  1. Slubipl pisze:

    Najczęściej problem zaczyna się w momencie uzyskania pozwolenia. Niestety, większość domów weselnych czy restauracji nie wyrażają zgody na tego typu atrakcje, a szkoda, bo to naprawdę widowiskowe show!

  2. Adik pisze:

    Ludziom calkowicie juz korba odbija na punkcie slubow. Mysle ze moznaby inaczej te kase spozytkowac.2500 za same fajerwerki to przegiecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.