Jak dobrze ocenić Salę Weselną

Posted · 7 komentarzy

  Oglądając przeróżne programy telewizyjne, coraz częściej dochodzimy do wniosku, że lepiej wszelkiego rodzaju restauracje omijać szerokim łukiem. Wszechobecny brud w kuchni, bałagan na sali, brak odpowiedniego przeszkolenia personelu, czy mrożonki, mrożonki i jeszcze raz mrożonki! Cały czas zadaję sobie pytanie czy można na pierwszy rzut oka ocenić dany lokal weselny pod kątem organizacji przyjęcia weselnego? Pytam więc znajomych – jak to jest w ich przypadku, przecież osoba która na co dzień zajmuje się organizacją wesel i ślubów powinna coś wiedzieć w tej kwestii??!!

Zwykle pojawiamy się po raz pierwszy na sali weselnej na kilka kilkanaście miesięcy przed datą uroczystości. Na co warto wtedy zwrócić szczególna uwagę? Przede wszystkim liczy się czystość i porządek. Jeśli właściciel lub manager już przy nas wydaje się być osobą nie poukładaną, a w „papierach” jest bałagan, nikt nie może znaleźć umowy do podpisania – w tym momencie powinna nam się włączyć czerwona lampka. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zapach w lokalu weselnym. Jeśli wszędzie czuć zapach spalonego oleju, a w toaletach niesie się nieprzyjemny zapach wesela z poprzedniego dnia – lepiej omijamy to miejsce z daleka. Pamiętajmy także o tym, że właściciele tego typu obiektów lubią wiele rzeczy obiecywać na wyrost. Miałem kiedyś okazję osobiście poznać właścicielkę jednego z lokali weselnych w Żorach, która wiele rzeczy obiecywała na wyrost, a potem, gdy młodzi byli na ostatnim spotkaniu przed weselem , wszystkiego się wypierała. Pamiętajmy zatem – wszystko musimy mieć na piśmie, w przeciwnym razie może być problem. 

Macie jakieś inne doświadczenia? Piszcie w komentarzach – każde zdanie jest w tym temacie na wagę złota! 

7 Responses to "Jak dobrze ocenić Salę Weselną"
 1. Dorota pisze:

  Pamiętam jak swego czasu u kuzynki na weselu właściciele lokalu straszyli sądem jednego z gości weselnych za to że zrobił gumowe rysy na parkiecie – że niby miał nieodpowiednie obuwie. Potem mieli pretensje też o to, że ktoś zwymiotował na ścianę w łazience. Z tego co wiem obyło się bez sądu, ale podczas wesela nie było zbyt ciekawie. Kuzynka do dziś to niemile wspomina. Pamiętam jak kiedyś na rocznicy ślubu u wujka połowa gości narzekała na braki jedzenia. Podobno manager się upierał że to wina organizatora bo za mało zamówił. Tak czy owak może być niezła maniana.

 2. Wesele Szczecin pisze:

  Wesele jest ważnym momentem życia i szkoda by było, gdyby przez kolejne naście lat było ono kojarzone ze „źle pachnącą” salą lub niemiłą obsługą. Wybierajmy rozsądnie 🙂

 3. SalaDlaCiebie pisze:

  Ciekawym rozwiązaniem w wyborze sali weselnej jest skorzystanie z wyszukiwarki ślubnej 🙂 Można w niej wyszukać i porównać oferty wielu lokali w pobliżu Twojej miejscowości 🙂

 4. Maciek1985 pisze:

  Kiedyś, szukając sali weselne na swoją imprezę otarłem się o kilka takich lokali żę aż zgroza. W Raciborzu wybór jest naprawdę duży, ale też można nieźle wtopić. Zgadzam się z autorem że pewne sprawy można rozszyfrować już na samym początku, ale część wyłazi dopiero wtedy gdy już mamy tam przyjęcie. Nasza sala na pierwszy rzut oka była ekskluzywna, wszystko pachniało świeżością. Niestety w trakcie przyjęcia okazało się, że koreczki śledziowe nieciekawie pachną. Prawdopodobnie w sałatce rybnej były jeszcze starsze. Nikogo nie oskarżam ale mam wrażenie i nie tylko ja, że były z innej poprzedzającej nas imprezy. Trochę niefajnie jeśli wziąć pod uwagę że sporo daliśmy, bo aż 230 złotych za osobę.

 5. Matjas pisze:

  Ja powiem jedno smród, brud i dziadostwa! Niecały rok temu szukaliśmy z narzeczoną sali weselnej w Rybniku. Wszędzie podejście typu – ale co wy od nas wogóle chcecie. Terminów na przyszły rok nie ma i nie będzie. Próbowali nas wepchnąć gdzieś w tygodniu ale po oględzinach zdecydowaliśmy że nie będziemy robić nic na siłę. Zdecydowaliśmy się na ślub w Koronie – tam jedynie było w miarę czysto i przyjemnie się rozmawiało z panią właścicielką. Ślub mamy co prawda dopiero za rok ale za to w fajnym miejscu! Nie polecam bud z hamburgerami i frytkami na wesele – śmierdzi z daleka a to co pokazuje Gesslerowa to w 90% prawda!

 6. Dafnee pisze:

  Bardzo ciekawy wpis. Dobrze że pojawiają się tego rodzaju artykuły, ponieważ wiele osób ma ogromny problem z wybraniem sali weselnej. Wiele cennych porad w tym zakresie można znaleźć także na stronie lokaleweselne , a co są tam dostępne także liczne propozycje miejsc, w których można śmiało zorganizować wesele, jak również opinie o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.