Lista prezentów – wesele

Posted · 5 komentarzy
Organizujemy wesele - lista prezentów

    Będąc na weselach za każdym razem zastanawiam się jak ludzie radzą sobie z ustaleniem kto co kupuje, czy ewentualnie wręcza pieniądze zamiast niespodzianek w postaci 3 tosterów, czy 2 ekspresów. O ile wśród znajomych nie ma większego problemu bo po prostu ustalamy co dostaniemy, o tyle w rodzinie cokolwiek ustalić może być bardzo ciężko. Pamiętam sytuację kiedy goście się obrażali, gdy para młoda informowała o tym co chcą od kogo dostać. Takie podejście do sprawy są w stanie zrozumieć tylko ci , którzy podobny problem mają już za sobą. Okazuje się jednak że i w tym przypadku z pomocą może przyjść nam technika.

      Raczej nie wyobrażamy sobie sytuacji gdy w ramach prezentów weselnych otrzymujemy kilka czajników elektrycznych, 4 żelazka itp. Oczywiście są osoby, które powiedzą, że żadne żelazko nie jest wieczne i zapewne kiedyś wykorzystamy drugie, trzecie. Podobnie sprawa wygląda z czajnikami elektrycznymi. Zgadzam się także ze zdaniem że tego typu prezenty możemy przekazać komuś w ramach prezentu urodzinowego, jednak czy nie łatwiej będzie po prostu poinformować naszych gości o przekazywaniu pieniążków, zamiast dublujących się prezentów? Jak tego dokonać? Po prostu grzecznie informujemy w zaproszeniu ślubnym, że mile widziane zamiast prezentów będą pieniążki. Tego typu informacje najczęściej dołączane są do zaproszeń w postaci bilecików wkładanych do wnętrza zaproszenia. Jeśli jednak nie chcemy informować o przekazywaniu pieniędzy, zawsze możemy finalnie stworzyć listę prezentów. Pytanie jak rozpowszechnić ową listę wśród wszystkich gości? Doskonałym sposobem jest stworzenie naszej ślubnej strony internetowej. Każdy z gości będzie mógł anonimowo zdeklarować co kupuje. W momencie wyboru danego przedmiotu, znika on z listy prezentów. Pomysł doskonały, ale trzeba posiadać stronę ślubną. Koszt w zależności od zawartości od 300 do 1500 złotych.  

5 Responses to "Lista prezentów – wesele"
 1. Michał Korba pisze:

  Witaj Marcinie właśnie pracujemy nad serwisem który będzie rozwiązywał problem o którym piszesz w poście czyli tworzenie list ślubny. Fajne jest to, że od każdego iWisha czyli rzecz, którą chcesz dostać podpinamy unikalny numer rachunku bankowego dzięki czemu możesz zbierać na wszystkie rzeczy (i dostać prezent bardziej wartościowy który przekracza mozliwosci finansowe jednego gościa(. Na razie jestesmy w zamkniętej wersji beta ale jeżeli chciałbyś skorzystać z naszego narzedzia było by nam bardzo miło. Założyc konto możesz tutaj https://iwisher.pl/register hasło dla beta testerów to: chcę testować. Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie aplikacji to pozostaję do dyspozycji. Informacje o tym gdzie zachęcamy do tworzenia wishlist ślubnych znajdziesz tutaj http://blog.iwisher.pl/zastosowanie/lista-prezentow-slubnych/

 2. anteny gorzów pisze:

  Swietny blog 🙂 duzo w nim humoru i dystansu, ktory bardzo lubie 😉 Pozdrawiam Cie cieplo i zycze udanego tygodnia!

 3. Intymna pisze:

  Swietny blog. Naprawde masz smykalke do pisania:)

 4. Miras pisze:

  Prostą strone ślubną sami sobie możecie zrobić. Wcale nie musi to kosztować 1500. Myśmy zrobili to w sumie za 130 złotych. Skorzystałem z wordpressa. Trochę dłubania czytania i po dwoch dnia strona opublikowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.