Obrączki ślubne wykonane własnoręcznie ;-)

Posted · Add Comment

  Jako facet, pewnymi sprawami związanymi z przygotowaniem się do ślubu, jestem mocno zszokowany. Zauważam jednak pewną tendencję w swoim zachowaniu. Otóż z każdym dniem gdy zagłębiam się w tematykę ślubno-weselną zwracam uwagę na więcej szczegółów. Mam nadzieje jednak, że moje podejście do tego trudnego tematu nadal będzie nadal męskie! Tym razem chciałbym poruszyć temat obrączek ślubnych. Przygotowanie samych obrączek to wcale nie taka prosta sprawa. Jak się okazuje jest kilka sposobów na to jak wykonać oryginalne obrączki ślubne. Bo wyjątkowość i niepowtarzalność to słowa klucze do ślubu i wesela. Pamiętajmy o tym koniecznie panowie podczas przygotowań ślubnych.

Zobacz także:
– Podczas weselnego przyjęcia mogą zdarzyć się różne dziwne, nieprzewidziane sytuacje. Czy ktoś z Was myślał o tym co się stanie jeśli podczas wesela zabraknie prądu. Zespół weselny z Gliwic nie miał wyjścia – bez prądu nie ma muzyki na weselu? Jest na to sposób – zobacz na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy weselnej z zespołem. – Poszukiwania sali weselnej trzeba rozpocząć na kilka miesięcy, a nawet lat przed ślubem. Większość par młodych doskonale to wie. Sala weselna w Rybniku – znalezienie tej właściwej, to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa.

         obraczki_slubne

     Pod kątem  niepowtarzalności i wyjątkowości postanowiłem przebadać temat obrączek ślubnych właśnie. Na Śląsku znajdziemy całe mnóstwo sklepów jubilerskich, w których zakupimy odpowiednie dla nas obrączki. To jednak najprostsze rozwiązanie – pójść i kupić to co jest, ewentualnie wygrawerować nasze imiona, bądź datę ślubu naszego. W grę w tym temacie wchodzi także przetopienie np. złota rodziców lub teściów, ewentualnie dziadków i wykonanie z nich naszych ślubnych obrączek. Jeśli ktoś lubi sentymentalne podejście – to może być dobre rozwiązanie. Tymczasem okazuje się, że to nie koniec możliwości na zakup oryginalnych obrączek ślubnych. Istnieje bowiem  w dzisiejszych czasach możliwość wykonania własnoręcznie takich obrączek. Co ciekawe takie obrączki wykonujemy od początku do końca sami. Podczas telefonicznej rozmowy z jedną ze śląskich pracowni jubilerskich wywnioskowałem iż taka produkcja wcale nie musi być kosztowna, ale trzeba zarezerwować na tą czynność mniej więcej 5-8 godzin. Temat odpada w przypadku niecierpliwych facetów, wierzcie mi że można wykorkować. Ale z drugiej strony idąc tropem stresu przed ślubnego naszej przyszłej żony, najprawdopodobniej warto poświęcić te kilka godzin. W czasie produkcji naszych obrączek będziemy przetapiać złoto, kształtować obręcze oraz odpowiednio dekorować nasze obrączki ślubne. W ten sposób nasze obrączki nabiorą prawdziwie oryginalnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.