Rozmowa na sali weselnej

Posted · 1 Comment

   Nie mają łatwego życia organizujący dziś przyjęcia weselne. Jest co prawda coraz większy wybór wśród ofert, na coraz więcej możemy sobie także pozwolić jeśli chodzi o zarobki, ale okazuje się, że oczy mimo wszystko należy mieć zawsze otwarte. Zawsze lepiej coś 2-3 razy skontrolować, by nie dać się naciągnąć. Ostatnio dla przykładu, zupełnie przy okazji przysłuchiwałem się rozmowie Pani manager w jednej z Sal Weselnych na Śląsku, z osobą, która chce zorganizować przyjęcie weselne dla swoich gości. Była rozmowa oczywiście o menu, o układzie stolików, ale gdy wszystko było już wstępnie omówione ze strony Pani manager padło pytanie:

„Czy ma Pani już zespół weselny, DJ’a?” 

Klientka odpowiedziała, że jeszcze się nad tym nie zastanawiali. Wtedy padła propozycja – znamy dobrego DJ, który chwalony jest przez wszystkich i przypadkiem zupełnym ma jeszcze wolny termin w tym dniu. Szybko sprawdziłem, bo telefon daje dziś taka możliwość i szybko okazało się, że owy DJ to dobry znajomy Pani manager i dopiero zaczyna swoją przygodę z „graniem wesel”. Po chwili padło kolejne pytanie:

„Czy ma Pani już dekoratorów?” 

I tu padła propozycja firmy, która rzekomo ma olbrzymie doświadczenie i w sezonie ślubnym ma nawet swoje kwiaty 😉 Znowu w ruch poszedł internet w telefonie ale tu powiązań nie znalazłem. Za to po dwóch godzinach do lokalu podjechał samochód pewnej kwiaciarni, której nazwę skądś znałem, gdzieś już słyszałem. Okazało się, że owa kwiaciarnia przywiozła dekoracje świąteczne do lokalu i po dłuższym zastanowieniu już wiedziałem wszystko. W ramach cichej współpracy lokal dostaje rabat na dekoracje lub wcale nie płaci ale w zamian Pani manager wskazuje tylko ową kwiaciarnię podczas rozmów z przyszłymi Parami Młodymi. Oczywiście nikt nie może zabraniać takich praktyk, powiem więcej są one w zupełności dozwolone, ale gdy spojrzeć na wykonane projekty owej kwiaciarni na stronie www, to raczej nie jest to szczyt marzeń. Dlatego pamiętajcie – zawsze trzeba być czujnym i osobiście weryfikować cudowne propozycje firm z którymi współpracujemy. 

 

One Response to "Rozmowa na sali weselnej"
  1. Ewa pisze:

    To samo jest w przypadku kościołów. Jeśli w okolicy kościoła jest kwiaciarnia to ma układ z proboszczem. Kwiaty na niedzielę za wyłączność w dekorowaniu kościoła na ślub. Interesik kwitnie a para młoda ma z góry narzucony wybór dekoratorów. Pozostawiam bez odpowiedzi pytanie jak to wszystko się ma do faktu że młodzi od urodzenia praktycznie uczęszczali do danego kościołą i praktycznie razem z nim wyrastali? Gdzie ludzkie podejście kościoła do wiernych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.