Sala weselna – dworek czy chata staropolska?

Posted · 2 komentarze

sala_weselnaOstatnio podczas wspólnej rozmowy z osobą, która zajmuje się profesjonalnym organizowaniem ślubów i wesel dyskutowaliśmy na temat lokali weselnych na Śląsku. Kolega jest z Katowic, ja mam największe doświadczenie z domami przyjęć w Rybniku. Efekty naszej konfrontacji były nieoczekiwanie odmienne. Okazało się bowiem, że oboje mamy zupełnie inny pomysł na perfekcyjna uroczystość ślubną i weselną.

Z całą pewnością jest tak, że ile osób w roku bierze ślub, tyle jest opinii na temat idealnej samo weselnej. Ktoś kiedyś w badaniach udowodnił, że ludzkie charaktery są mieszaniną różnych pierwiastków. Dlatego dziś, tak wiele jest gustów i opinii na temat danej sprawy. Nie inaczej jest w kwestii wyboru sukni ślubnej, samochodu weselnego czy na przykład menu weselnego. Są osoby, które preferują kuchnię Śląską, a są i tacy, którzy zdecydowanie popierają eksperymentalna kuchnię na weselnej imprezie. I może dlatego świat jest piękny, gdyż większość knajp różni się od siebie. Mamy przecież knajpy góralskie, staropolskie, klasyczne, dworki itp. Itd. Ale wracając do naszej burzliwej rozmowy. Postawmy naprzeciw siebie dwa lokale – pierwszy jest typową staropolską chatą, a drugi klasycznym dworkiem z wyposażeniem raczej stylizowanym. Argumenty za chatą staropolską – swojsko, dla ludzi, bez obaw zniszczenia – zdanie kolegi, z tym „dla ludzi” pozwolę się nie zgodzić, ja zdecydowanie w tej dyskusji obstawiałem dworek. Uważam, że ślub i wesele to tak wyjątkowy czas, że miejsce również powinno być wyjątkowe. Trudno przecież udekorować stoły weselne w chacie staropolskiej słomą i trawą?! A dodatkowo ta kolorystyka – przecież mimo wszystko ślub i wesele to czas kiedy stawiamy na biel, ewentualne ecru. No dobrze wiejski stół to niewątpliwa atrakcja dla gości, ale przecież coś na kształt takiego stoł można także zorganizować w dworku, niekoniecznie z dachem ze słomy!

No dobrze a jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

2 Responses to "Sala weselna – dworek czy chata staropolska?"
  1. Anna pisze:

    Ja również jestem zdania, że wesele to wyjątkowa okazja, więc i miejsce powinno być nietuzinkowe. Dworek czy uroczysko to idealna opcja, chyba że gospodarze i goście lubują się w wybitnie rustykalnych klimatach. Wiadomo, że ludzie mają różne gusta, ale ładnie udekorowana sala w jakimś eleganckim dworku powinna spodobać się każdemu.

  2. Anna pisze:

    Ja natomiast jestem za chatą 🙂 Dużo słomy, drewniane stoły i ławy, sielska zabawa i pełno staropolskich dań 🙂
    Co para młoda – to inne gusta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.