Sala weselna w Rybniku – niecodzienne zjawisko

Posted · Add Comment

Podczas rozmów z osobami zajmującymi się organizowaniem uroczystości weselnych i ślubnych bardzo często człowiek zyskuje nową wiedzę. Tym razem udało mi się porozmawiać z osobą, która zamierza w przyszłym roku uruchomić salę weselna na terenie Rybnika. Tak się zastanawiam, czy czasem tych lokali nie jest już teraz za dużo? Postanowiłem trochę wypytać zarówno wśród właścicieli takich lokali, jak i osób, które mają już za sobą organizację wesela i ślubu.

 Okazuje się, że sprawa nie jest taka oczywista, ponieważ naprawdę dobrych lokali weselnych w najbliższej okolicy jest niewiele, można je policzyć tak naprawdę na palcach jednej ręki. Oczywiście mówimy tutaj o tych domach weselnych w Rybniku, które są na terenie samego miasta. Bo przecież na obrzeżach też znajdziemy całe mnóstwo tego typu miejsc. A zatem, jeśli dobrze kojarzę, to w samym Rybniku takich miejsce znajdziemy …. Około 5 no może 6. Proszę pamiętać, że mówimy o tych najlepszych! Jeśli każda para młoda chce zorganizować w tych miejscach swoje wesele, to nie dziwi fakt, że trzeba czekać kilka lat na przyjęcie weselne. Można oczywiście skorzystać z oferty domów weselnych w innych miastach, do których nie jest aż tak dramatycznie daleko, ale skoro uparliśmy się na sam Rybnik, to zostańmy w mieście. Jakie szanse na utrzymanie się na rynku mają lokale typu – „na co dzień sala w domu kultury, w weekendy sala weselna pod wynajem” ?  Osobiście uważam, że dzień ślubu i wesela to zbyt ważny dzień, by iść w oszczędność na poziomie 2-3 tysięcy złotych, bo de fakto tyle właśnie można w ten sposób zaoszczędzić. Zdarzały się bowiem akcje pod tytułem kłótnia między ciotkami kucharkami przed weselem – nie miał kto w efekcie na weselu gotować. Pamiętajmy, że stres w tym dniu nikomu nie jest potrzebny!

     Wracając jednak do pomysłu budowy nowego domu przyjęć na terenie Rybnika. Zadałem koledze pytanie czy warto? Wiecie co odpowiedział? Mam dopiero plany, a już ludzie chcą rezerwować 😉 O kosztach i wysiłku jaki trzeba włożyć nie będę pisał, o pozwoleniach budowlanych i sanitarnych również, bo przecież nie ma lepszego biznesu niż interes, który posiada już potencjalnych klientów jeszcze przed otwarciem!

     Co na to wszystko młodzi? Otóż odpowiadają iż na pierwszy rzut oka można rzec – po co komu kolejny lokal weselny w Rybniku, skoro jest ich aż tyle? Otóż, gdy przychodzi do wyboru tego jedynego, najlepszego miejsca na wesele, to już po kilku dniach odwiedzin poszczególnych miejsc szybko okazuje się że są takie, w których dominuje zapach spalonego oleju, dekoracje ślubne są tandetne, wyposażenie jest zniszczone itp. Itd. Przeglądając fora internetowe, bardzo szybko okazuje się że są i takie lokale w Rybniku, które trzeba omijać szerokim łukiem.

 Sala weselna w Rybniku – zobacz wypowiedzi osób, które uroczystość weselną na Sali mają już za sobą! POLECAM!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.