Sala weselna w Rybniku – obraz nędzy i rozpaczy

Posted · 4 komentarze

    Kolejne odwiedziny służbowe i kolejna porażka. Tym razem z wizytą byłem w jednej z restauracji w Rybniku. Powiem szczerze – takiego dziadostwa świat dawno nie widział. Myślałem, że czasy tego typu  knajp dawno odeszły w niepamięć. Co ciekawe w swoich wnioskach byliśmy zgodni wszyscy, a było nas troje. Co tak mocno nas zbulwersowało?

 Tych punktów zapalnych w tej kwestii było kilka:

 1. Po pierwsze i chyba najistotniejsze – zapach dochodzący do klientów z kuchni. Mam wrażenie, że 70 procent lokali nadal zapomina o tym, że zapach spalonego oleju nie wpływa pozytywnie na opinie o danym miejscu. Co gorsza, po opuszczeniu lokalu, a byliśmy tam łącznie może z 15 minut, wychodzimy ze smrodem przepalonego oleju w kurtkach, spodniach, koszulkach – całej odzieży. Czy to wymarzony zapach każdej pary młodej? Czy nie można zadbać o to by na terenie sali pachniało świeżością?

2. Po drugie – jak można pomalować lokal na mandarynkowy, pomarańczowy oczoje…. nie powiem więcej, kolor!? Absolutnie do niczego to wszystko nie pasowało, jakieś obrazy przedstawiające stodołę i chłopa, do tego zakurzone lalki siedzące na parapetach!!??!

3. Po trzecie – Sztuczne, brudne kwiaty w kompozycjach przy wejściu do lokalu. Ja rozumiem oszczędności i fakt iż mało kogo dziś stać na bukiet świeżych, ale czy naprawdę nie można raz do roku wymienić tych sztucznych na nowe?

        Generalnie po raz kolejny dochodzę do wniosku, że tak naprawdę na niewielką ilość klientów składa się głównie niedbałość i lenistwo właścicieli lokalu. Uważajcie na takie restauracje, domy weselne, przecież na przyjęciu weselnym nie może nam śmierdzieć spalonym olejem!!

4 Responses to "Sala weselna w Rybniku – obraz nędzy i rozpaczy"
 1. Michalina pisze:

  Przykłądowe sale weselne, opinie i komentarze na temat restauracji i domów przyjęć w Rybniku i okolicach znajdziecie również na innych stronach. Osobiśce polecam http://www.slubny-poradnik.pl/sala-weselna-rybnik/ Dużo podpowiedzi i skomentowanych lokali weselnych!

 2. Marcin pisze:

  Dla poszukujących informacji o mieście Rybnik zapraszamy na http://www.otorybnik.pl . Informacje o mieście, polecane firmy z terenu rybnika.

 3. Anita Karczewska pisze:

  Osobiście byłam na weselu w jednym z lokali w Rybniku-Ochojcu i powiem Wam, że z zewnątrz może i faktycznie – wygląda. Ale obsługa i menu na miernym poziomie. Na cały stół podali miskę klusek i … wystarczyło tylko dla połowy stolika, dopiero gdy zapytaliśmy dlaczego tak jest to usłyszeliśy że zasada jest taka, że jak czegoś jest za mało to trzeba przyjść i powiedzieć obsłudze i doniosą. Tak samo było z mięsem, kawałków było tylko tyle by starczyło co do sztuki a jak mój mąż chciał jeszcze jeden kawałek to trzeba było iść poprosić. Doi tej pory myślałam, że to kelnerzy powinni dbać o to by nikomu nie brakowało jedzenia podczas przyjęcia.

 4. Firma pisze:

  Czystość w kuchni, na sali weselnej zawsze ma ogromne znaczenie. Obserwując zachowanie części właścicieli lokali woła o pomstę do nieba. A przecież tak niewiele potrzeba by w lokalu pachniało świeżością na co dzień. Jest na rynku mnóstwo firm oferujących środki czystości do gastronomii. Odtłuszczjące, odkażające, zapachowe i wiele innych właściwości. Przykład: http://sklep-it.pl – tu znajdziecie całą masę tego typu preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.