Stoły na przyjęciu weselnym

Posted · 2 komentarze

Coraz częściej zdarza mi się odwiedzać lokale weselne, przy okazji Śląskich ślubów. Czy to restauracja, dom weselny, hotel, remiza – wszędzie niezbędne są stoły. Oczywiście można by długo dyskutować na temat ustawienia stolików – w podkowę, okrągłe, czy może w szeregu. Podobnie pewnie wygląda sprawa serwowanych potraw na stołach, jednakże tym razem chciałbym skupić się na rodzaju wykorzystywanych stolików. Okazuje się bowiem że w większości przypadków stoły weselne to nie do końca to co nam się wydaje.

stoly-weselne-slask

     Stół, jak na stół przystało powinien mieć cztery nogi i blat – całość powinna być do siebie przymocowana, tymczasem wyobraźnia restauratorów w tym temacie nie zna granic. Są i tac, którzy oczywiście posiadają kilkanaście stolików, i tylko doklejając je do siebie kształtują wygląd Sali weselnej i układ gości. Będąc jednak świadkiem ustawiania stolików pod uroczystość w Gliwicach przekonałem się że to nie do końca muszą być stoliki. Wyobraźmy sobie suto zastawione piękne stoły – obrusy, zastawa, dekoracje z wykorzystaniem kwiatów świeżych, a to wszystko na stołach do tenisa. Jakież było moje zdziwienie, gdy zajrzałem pod obrus i zobaczyłem kółka od stołu tenisowego. Inny sposób to zakup blatów oraz osobno nóg. W tym przypadku możemy dowolnie dostawiać i kształtować układ stolików. Pół biedy jeśli jest jakiś system mocowania, w innym przypadku gości po prostu mogą przesunąć blat względem nóg i problem w trakcie wesela murowany. Pewną alternatywą dla stolików w restauracji mogą być firmy zajmujące się wynajmem mebli weselnych. Tutaj z powodzeniem zarezerwujemy nie tylko stoły, ale także krzesła, o pokrowcach nie wspominając.

 Być może dla kogoś to najzwyczajniej błaha sprawa – pamiętajmy jednak o zasadzie – liczy się każdy szczegół. Zanim podpiszemy umowę z lokalem, lepiej zapytajmy o rodzaj stolików.  

2 Responses to "Stoły na przyjęciu weselnym"
  1. Mirella napisał(a):

    Ciekawa jestem co by było gdyby taki stół się złożył podczas wesela. Byłam kiedyś na takim przyjęciu weselnym w Katowicach u znajomej, gdzie jeden z gości po upojeniu alkoholowym zaczął na stole tańczyć, oczywiście na drugi dzień nic nie pamiętał, ale opinia została do dziś o gościu. Pytam zatem co by było gdyby taki ktoś upadł na składającym się stole i złamał sdobie na prtzykład rękę? Kto za to odpowiada?

  2. Duża-wiedza napisał(a):

    W życiu jak w ping pongu – zawsze ktoś musi odbić piłeczkę. Na samym przyjęciu weselnym też od czasu do czasu można spotkać prawdziwą rakietę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.