Stoły na przyjęciu weselnym

Posted · 3 komentarze

Coraz częściej zdarza mi się odwiedzać lokale weselne, przy okazji Śląskich ślubów. Czy to restauracja, dom weselny, hotel, remiza – wszędzie niezbędne są stoły. Oczywiście można by długo dyskutować na temat ustawienia stolików – w podkowę, okrągłe, czy może w szeregu. Podobnie pewnie wygląda sprawa serwowanych potraw na stołach, jednakże tym razem chciałbym skupić się na rodzaju wykorzystywanych stolików. Okazuje się bowiem że w większości przypadków stoły weselne to nie do końca to co nam się wydaje.

stoly-weselne-slask

     Stół, jak na stół przystało powinien mieć cztery nogi i blat – całość powinna być do siebie przymocowana, tymczasem wyobraźnia restauratorów w tym temacie nie zna granic. Są i tac, którzy oczywiście posiadają kilkanaście stolików, i tylko doklejając je do siebie kształtują wygląd Sali weselnej i układ gości. Będąc jednak świadkiem ustawiania stolików pod uroczystość w Gliwicach przekonałem się że to nie do końca muszą być stoliki. Wyobraźmy sobie suto zastawione piękne stoły – obrusy, zastawa, dekoracje z wykorzystaniem kwiatów świeżych, a to wszystko na stołach do tenisa. Jakież było moje zdziwienie, gdy zajrzałem pod obrus i zobaczyłem kółka od stołu tenisowego. Inny sposób to zakup blatów oraz osobno nóg. W tym przypadku możemy dowolnie dostawiać i kształtować układ stolików. Pół biedy jeśli jest jakiś system mocowania, w innym przypadku gości po prostu mogą przesunąć blat względem nóg i problem w trakcie wesela murowany. Pewną alternatywą dla stolików w restauracji mogą być firmy zajmujące się wynajmem mebli weselnych. Tutaj z powodzeniem zarezerwujemy nie tylko stoły, ale także krzesła, o pokrowcach nie wspominając.

 Być może dla kogoś to najzwyczajniej błaha sprawa – pamiętajmy jednak o zasadzie – liczy się każdy szczegół. Zanim podpiszemy umowę z lokalem, lepiej zapytajmy o rodzaj stolików.  

3 Responses to "Stoły na przyjęciu weselnym"
 1. Mirella pisze:

  Ciekawa jestem co by było gdyby taki stół się złożył podczas wesela. Byłam kiedyś na takim przyjęciu weselnym w Katowicach u znajomej, gdzie jeden z gości po upojeniu alkoholowym zaczął na stole tańczyć, oczywiście na drugi dzień nic nie pamiętał, ale opinia została do dziś o gościu. Pytam zatem co by było gdyby taki ktoś upadł na składającym się stole i złamał sdobie na prtzykład rękę? Kto za to odpowiada?

 2. Duża-wiedza pisze:

  W życiu jak w ping pongu – zawsze ktoś musi odbić piłeczkę. Na samym przyjęciu weselnym też od czasu do czasu można spotkać prawdziwą rakietę!

  • Janina Kownacka pisze:

   Możemy oczywiście robić sobie z tego żarty, ale z drugiej strony to chyba trochę nie poważne żeby stosować takie zamienniki. Jeśli sali weselnej nie stać na stół stabilny, z prawdziwego zdarzenia to chyba trochę żenujące. Osobiście widziałam tańczących gości na stołach. Ciekawe co by było gdyby ktoś sobie złamał nogę albo rękę na takim weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.