Szcowanie kosztów przyjęcia weselnego

Posted · Add Comment

      Obojętnie czy nasza uroczystość ślubna, czy weselna odbywa się na sali weselnej z prawdziwego zdarzenia, czy też na przykład w remizie. Wszędzie zanim przystąpimy do organizacji wesela, musimy oszacować koszty. Za same dekoracje ślubne na sali weselnej możemy zapłacić 500 złotych, ale może skończyć się nawet na 10 tysiącach. Zatem o czym pamiętać podczas planowania uroczystości weselnej?

Jak wynika z mojego doświadczenia dekoracyjnego, każda uroczystość może wyglądać inaczej. Są osoby, które preferują dekoracje wykonane z udziałem kwiatów świeżych, a sa i tacy, którym najzwyczajniej w świecie nie przeszkadzają kwiaty sztuczne. Gdy weźmiemy pod uwagę że kwiaty sztuczne od firmy dekoracyjnej można po prostu na czas przyjęcia wypożyczyć, mamy sporo oszczędności. Weźmy bowiem pod uwagę, iz kwiaty świeże naprawdę sporo kosztują. Jeśli zdecydujemy się na okazały bukiet, z wykorzystaniem na przykład hortensji, trzeba liczyć się z tym iż owy bukiet może kosztować nawet 150 złotych. I nie ma możliwości by zrobić to duzo taniej. Są osoby, które rezygnują z profesjonalnych dekoratorów, ponieważ dało się znaleźć Panią z kwiaciarni, która bukiet przygotuje za 40 złotych! Jednak owy bukiet, niestety nawet w części nie wygląda tak, jak owy okazały bukiet na stoły weselne. Trzeba bowiem pamiętać iż zadna firma nie zrobi nic za darmo a juz na pewno nie dofinansuje naszego ślubu. Porównajmy zatem dwa bukiety ślubne. Pierwszy został wykonany przez profesjonalna firmę z Rybnika ( dziękujemy za zdjęcia do prezentacji firmie Dekorado):

http://www.dekorado.pl/galeria/450/org/10.jpg

Drugi przez osobę, która z dekorowaniem ślubnym niewiele ma wspólnego ( proszę jednak wziąć pod uwagę jedynie jakość bukietów):

buket

Róznica nie wynika z braku talentu osoby, która bukiet przygotowała, ale z niewielkiego budżetu przeznaczonego na bukiety na stoły weselne. A zatem zanim, zdecydujemy jakie kompozycje chcemy mieć na stołach, oszacujmy wstępnie ile możemy na jeden bukiet wydać pieniędzy, a może warto zrobić coś samemu? Podobnie jest z innymi wydatkami ślubnymi, najpierw zaplanujmy a potem wybierzmy nasze wymarzone ślubne elementy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.