Termin ślubu – ustalenia wstępne

Posted · Add Comment

kalendarz        Jak to jest z tym ustalaniem terminu uroczystości ślubnej? Czy faktycznie wynajem sali weselnej, to podstawowy argument by ustalać owy termin na kilkanaście miesięcy w przód? Wykonałem kilka telefonów do Domów Weselnych w Katowicach. Okazało się, że są i takie lokale, w których na uroczystość weselną trzeba czekać kilka lat. Mowa tutaj nie tylko o weekendowych terminach, ale także o tych w tygodniu. Owszem, zawsze można zorganizować ślub w styczniu, ale „przecież będzie za zimno”, co ze zdjęciami pełnymi soczystych kolorów lata?

Co ciekawe, są Pary Młode, które temat ślubu w zimie najzwyczajniej w świecie olewają. Tu ważna informacja – są takie sale weselne i domy przyjęć na Śląsku, które oferują nawet 30 procentowy rabat, dla osób, które zdecydują się zorganizować wsele dla gości właśnie w okresie zimowym. Tyczy się to nie tylko sal weselnych, ale także firm fotograficznych, dekoratorskich, czy wynajmujących pojazdy ślubne. Postanowiłem więc zapytać kilku znajomych co myślą o organizacji ślubu w zimie:

 MARTYNA z Katowic:

Jestem zdania, że nie ma co na ślub wydawać zbyt wiele, dlatego wybór terminu na ślub i wesele w zimie to dla mnie doskonały pomysł, a sesja ślubna w kolorach bieli też może być przepiękna. Jest bowiem niemal oczywiste, że kolor bieli to właśnie kolor ślubu i wesela. A może kasę zaoszczędzoną wyda na wyjazd po ślubny? Wyobraźmy sobie 3 tygodnie w styczniu w ciepłych krajach! Wybieram zdecydowanie ślub w zimie!

ANDRZEJ z Raciborza:

Ślub dla mnie to czysta formalność, a impreza ślubna organizowana jest nie dla nas a dla gości. Wybieram zimę – będzie taniej!

ALDONA z Rybnika:

Oczywiście że ślub musi być zorganizowany w sezonie letnim, przecież takie elementy jak dekoracje, bukiet ślubny będą bez charakterystycznego blasku soczystych kwiatów. Zimowa uroczystość ślubna ma także inne wady – panna młoda najlepiej wygląda w letniej sukience ślubnej, bez żadnych kożuchów itp. itd. Ja zarezerwowałam już swój termin – bierzemy ślub w czerwcu – dodatkowo jest literka R w miesiącu 😉 Salę weselną zarezerwowaliśmy na kilka lat wcześniej. Mam nadzieję, że lokal nie zszedł na psy w tym czasie!

Reasumując, co osoba to inne podejście do tego tematu …. ja muszę zmykać do pracy, ale do tematu na pewno wrócę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.