Śląskie wesele w Czechach

Posted · 3 komentarze

       Wiele rzeczy już słyszałem i widziałem, ale do tej pory z czymś podobnym się jeszcze nie spotkałem. Rozumiem, jako facet, temat oszczędności weselnej, ale czy to aby naprawdę jest oszczędność? Ja patrzę na ten temat po raz pierwszy i w zasadzie nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem, tymczasem okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Pary Młode z Polski, z południowych części coraz częściej organizują przyjęcie weselne w …. Czechach! I tak na pierwszy rzut oka zadałem sobie pytanie – w czym „pepiki” są lepsi od naszych restauratorów i właścicieli domów przyjęć i sal weselnych? Zanim zagłębiłem się w temat wielokrotnie pukałem się w czoło. Po co i na co?

wesele_w_czechach

       Sprawa jednak nie jest taka oczywista. Wyobraźmy sobie, że w cenie średniej jakości i wyposażenia lokalu w Polsce, otrzymujemy wnętrza Czeskiego zamku na uroczystość weselną. Nasze przyjęcie odbywa się nie na sali ale w komnatach zamkowych, gdzie drzwi wejściowe mają wysokość 4 metrów a sufit jest na wysokości blisko 7 metrów. Oprócz wyjątkowych książęcych wnętrz, podobnie jest również z obejściem. Nie ma tu mowy o typowym dla Polskich sal weselnych ogródku letnim, tutaj dysponujemy prawdziwym parkiem zamkowym, gdzie króluje zieleń, a nawet pomniki przyrody. Oglądając zdjęcia z sesji zdjęciowej takiego wesela, dochodzę do wniosku iż oszczędzamy dodatkowo jeszcze na sesji zdjęciowej. Nie trzeba nigdzie jechać, wystarczy przejść się po wnętrzach zamku i wyjść na 30 minut do parku zamkowego. Wszystko na miejscu, a efekt? Nie widziałem ładniejszych zdjęć ślubnych i weselnych. Oprócz ceny, wyjątkowych wnętrz, jest jeszcze jeden plus. Czesi mają naprawdę dobre jedzenie. Osobiście próbowałem, wyśmienite. Jest jednak kilka tak zwanych komplikatorów:

– trzeba zorganizować dojazd z kościoła w Polsce, musi to być transport z pozwoleniem na przejazd do obcego kraju.

– trzeba pamiętać o tym, że dzieci muszą mieć paszporty.

– Lepiej nie wręczać prezentów ślubnych w postaci antyków, może się to źle skończyć.

     Podsumowując myslę, że warto, wbrew temu co pisałem na początku „Pepiki” mają naprawdę piękne miejsca na wesele.

Zobacz także:
– Podczas weselnego przyjęcia mogą zdarzyć się różne dziwne, nieprzewidziane sytuacje. Czy ktoś z Was myślał o tym co się stanie jeśli podczas wesela zabraknie prądu. Zespół weselny z Gliwic nie miał wyjścia – bez prądu nie ma muzyki na weselu? Jest na to sposób – zobacz na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy weselnej z zespołem. – Poszukiwania sali weselnej trzeba rozpocząć na kilka miesięcy, a nawet lat przed ślubem. Większość par młodych doskonale to wie. Sala weselna w Rybniku – znalezienie tej właściwej, to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa.
3 Responses to "Śląskie wesele w Czechach"
  1. avatar pisze:

    Kurcze ale ludzie mają jazdy w temacie ślubu, pamiętam naszą imprezę w podrzędnym lokalu z logo jeszcze z czasów komuny, moi rodzice mieli weselisko w stodole, moja mama pochodzi z jednej z wsi niedaleko Gliwic. Jak dla mnie ślub dzisiejszy o którym piszesz i wesele mojej mamy i taty w stodole to dwie skrajności o tyle.

  2. Alga pisze:

    Jeśli tylko jest taniej, a przy okazji poziom usług wyższy, to czemu nie? Kurcze, ale wesele w pałacu to przecież na zdjęciach musi pięknie wyglądać 😉

  3. Ania pisze:

    Ktoś z was wie ile kosztuje takie wesele w Czechach? Też się nad tym zastanawiam, jesteśmy z raciborza, więc całkiem niedaleko 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.