Wynajem samochodu ślubnego – umowa

Posted · 2 komentarze

Decydując się na wynajem samochodu do ślubu, decydujemy nie tylko o kolorze, typie, czy marce pojazdu. Bardzo często decydujemy się także na przyjęcie warunków narzuconych przez właściciela takiego pojazdu. W zależności od wieku pojazdu, a także jego ceny różne mogą być zasady. Ważne jest jednak to, że to my jesteśmy klientem i w konsekwencji jeśli nie pasują nam warunki, zawsze możemy wybrać inną firmę. Powiem Wam szczerze, że byłem już na tylu weselach, że z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić – typ pojazdu zależy tylko od dwóch czynników:
– zasobności naszego portfela
– naszej wyobraźni
Na samym Śląsku mamy tak duży wybór firm, że nie będzie problemu ze znalezieniem retro, limuzyny amerykańskiej, smarta, bryczki, traktora, a nawet ciągnika siodłowego!

W tym wpisie postaram się jednak przeanalizować najczęściej stosowaną tak zwana prostą umowę wynajmu samochodu ślubnego.

umowa-wynajem-samochodu

Na uwagę zasługuje kilka ważnych elementów, których tutaj brakuje, a które mogą być powodem konfliktów:

1. Nie ma tutaj słowa o tym co w przypadku zabrudzenia tapicerki, ewentualnych zniszczeń wewnątrz, lub na zewnątrz pojazdu. Osobiście byłem świadkiem sytuacji w której po zdemontowaniu dekoracji z maski samochodu retro okazało się że jest ona do lakierowania. Z tego co się orientuję sprawa trafiła do sądu, a lakiernik wraz z konserwatorem zabytków określili koszt naprawy na 1800 złotych!!!!

2. Co jeśli taki pojazd ulegnie awarii dyskwalifikując na przykład przejazd spod kościoła na salę weselną!?!?  Czy Para Młoda musi płacić za wykonanie usługi? Pamiętam sytuację w kościele w Sosnowcu – samochód uruchamiany na korbę – po prostu odmówił posłuszeństwa – w konsekwencji młodzi pojechali własnym samochodem. Jak skończyła się sprawa? Nie mam informacji do dziś, ale przyznacie, że może to być problem.

To zaledwie dwa przykłady, zapewne może ich być zdecydowanie więcej! O czym pamiętać wynajmując auto? Zapraszam do zamieszczania Waszych opinii i komentarzy!

2 Responses to "Wynajem samochodu ślubnego – umowa"
  1. Dziwna sytuacja z tą maską. Właściciel powinien wiedzieć jaką dekorację możne zamontować na masce swojego samochodu.

  2. Kuba pisze:

    Oczywiście że maska może zostać porysowana. Część florystów do zespojenia dekoracji stosuje różnego rodzaju druty, szpilki itp Podczas jazdy całość może się rozsunąć i wtedy po dłuższej jeździe mamy porysowaną maskę. Pamiętam ten problem z wesela siostry, z tego co pamiętam lakier w większości udało się wypolerować i właściciel nie miał pretensji, ale chyba tylko dlatego że to ktoś z rodziny. Porysowanego zabytkowego samochodu sobie nie wyobrażam. Popieram – zwracajcie na ten fakt uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.