Zakup dekoracji ślubnej samochodu

Posted · Add Comment

Odkąd pamiętam dekorację ślubną samochodu robiła kwiaciarnia, bądź firma zajmująca się dekorowaniem uroczystości weselnych i ślubnych. Tymczasem ostatnio natknąłem się na ciekawą ofertę – sprzedaży gotowych kompozycji do dekoracji samochodu weselnego. Przyznam szczerze, że był to dla mnie niezły szok, kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem. Jak można dekorować ślub i wesele sztucznymi kwiatami pomyślałem! Zdegustowany całą sytuacją postanowiłem dogłębnie zbadać temat. Ze względu na wielokrotny kontakt z osobami z tej firmy,  ciągłe wydzwanianie, pisanie maili, pytanie postanowiłem zrobić wyjątek i pokuszę sie na zakończenie o drobną reklamę owej firmy. Myślę, że zrobię w ten sposób „dobrze” tym, którzy zamierzają w najblizszym czasie powiedzieć sobie sakramentalne TAK.

    Ale do rzeczy! Po pierwsze kwiaty sztuczne. To co zobaczyłem, na własne oczy mocno mnie zszokowało. Te Chińskie wyroby, które służą jako baza do kompozycji wcale nie są aż takie sztuczne, takie plastikowe. Wyobraźcie sobie, że to juz nie ten plastik pogrzebowy z lat 90. Oczywiście można nadal takie kupić w kwiaciarni za rogiem, ale tym razem kwiaty sztuczne, które zobaczyłem przerosły moje wyobrażenia o kwiatach. Faktem jest, że nie sa one wcale takie tanie, ale jakość – rewelacyjna. Wierzcie mi lub nie, ale zaczynam inaczej spoglądać teraz na rynek kwiatów sztucznych. W Katowicach jest nawet hurtownia kwiatów, również tych sztucznych. Kiedys przejazdem wszedłem z ciekawości i … nie macie pojęcia jak piękne one mogą być. Wracając do firmy, którą molestowałem prawie przez tydzień. Zakpu jednej punktowej kompozycji z kwiatka hortensji to koszt około 5-6 złotych. Do udekorowania samochodu potrzebujemy minimum 10 kwiatków, plus dekorację klamek. W ofercie firmy są kokardy na klamki, które prezentują się całkiem gustownie. Łącznie za całą dekorację płacimy zatem około 70zł. Nie ma takiej możliwości by udekorować samochód ślubny u kwiaciarki. Obdzwoniłem 3 kwiaciarnie – Rybnik, Katowice, Cieszyn.  Za tą samą kompozycję z żywych kwiatów hortensji usłyszałem cenę od 120 – 150 zł, juz z montażem. No właśnie magiczne słowo MONTAŻ! Zadzwoniłem do firmy, dzięki której powstał ten wpis i usłyszałem, że montaz ich kompozycji trwa maksymalnie 10-15 minut i wcale nie trzeba do tego specjalisty florysty. Nie dowierzając postanowiłem samemu sprawdzić. Zamówiłem zatem na próbę, owe 10 kwiatków hortensji na próbę. I wiecie co?! To prawda! Dzięki zamontowanym przyssawkom montaż kompozycji trwał zaledwie 8 minut! Solidne przyssawki trzymały się na karoserii samochodu do prędkości 80km/h, ale nie sądzę, że para młoda chciałaby w tym dniu jechać szybciej. 

Kompozycje z kwiatów sztucznych, które osobiście zamontowałem utrzymały się na masce samochodu do 80km/h. Montaż za pomocą sprytnych przyssawek.

Warto zwrócić uwage na jeszcze jeden ważny fakt. Mianowicie – jak podpowiedziała mi Pani z owej firmy – takie kompozycje wyglądają przepięknie zarówno w upalny dzień, podczas mrozu, czy deszczu. Nawet podczas 2 dniowego przyjęcia nasze auto nadal będzie pięknie się prezentować. była nawet klientka, która później owe kwiaty wykorzystała do dekoracji wnętrza domu.

Pytam zatem na czym polega problem? Dlaczego większość par młodych nadal korzysta tylko i wyłącznie z żywych, świeżych kwiatów. Bukiet ślubny – rozumiem – musi być świeży, musi pachnieć, ale dekoracja samochodu ślubnego? Przemyślcie sprawę sami! Podaję link do oferty, zgodnie z obietnicą, jaką złożyłem Pani z owej firmy dekoratorskiej:

http://www.dekoracje-samochodu.dekorado.pl

Pozdrawiam

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.