Zaproszenia ślubne – Katowice

Posted · 2 komentarze

       Ostatnio, z racji na wykonywany zawód miałem okazję rozmawiać z Panią zajmującą się projektowaniem zaproszeń ślubnych, winietek na stoły itp. Itd. Owa Pani ma studio projektowe w Katowicach i projektuje naprawdę piękne zaproszenia ślubne. Ze względu na pisany właśnie blog ślubny, postanowiłem trochę wypytać w tym temacie. Chodziło mi o to żeby zadać kilka podstawowych pytań. Oczywiście to podstawowe, czy jest możliwość osobistego wykonania takich zaproszeń i czy warto.

        Podczas przygotowań ślubnych i weselnych, najczęściej jest tak, że nasz budżet przerasta założenia. Przykładowo jeśli zakładamy, że wydamy na wszystko 45 tysięcy złotych, to w połowie okazuje się, że przekroczyliśmy budżet już na etapie przygotowań. Bo sala weselna była droższa niż planowaliśmy, bo fotograf wziął więcej niż miał i takie tam inne. Pewnie każdy z nas przechodzi podobne rozterki, co z tym fantem zrobić. Istnieje możliwość wyciągnięcia wniosków i poszukania oszczędności. Jednak czy aby na pewno zaoszczędzimy? Jeśli zaproszenia ślubne kosztują średnio od 2-6 złotych, to czy osobiście jesteśmy w stanie wykonać je taniej? Odpowiedź jest prosta, jeśli ograniczymy się tylko do druku krótkiego standardowego tekstu i zapakowania całego zaproszenia do koperty, to jest szansa. Natomiast jeśli chcemy nasze zaproszenia ślubne udekorować wzorkami, czy innymi ozdobnikami, to nie ma to sensu, ponieważ zapłacimy za sprzęt dużo więcej niż za zaproszenia zakupione w profesjonalnej firmie. A tu trzeba liczyć także czas, który zwłaszcza przed ślubem jest na wagę złota.  Przykładowa maszynka, wytłaczarka do papieru najtańsza kosztuje około 50-60 złotych, do tego dziurkacze dekoracyjne, wstążki i mamy wartość zaproszeń. Nie wspominając o zakupie papieru, tuszu do drukarki itp.

zaproszenia_slubne-katowice

       Reasumując, jeśli chcemy naprawdę proste zaproszenia, bez ozdobników i elementów dekoracyjnych – warto wykonać je samemu, jeśli natomiast chcemy by były pięknie ozdobione, zlećmy to profesjonalnej firmie.

2 Responses to "Zaproszenia ślubne – Katowice"
  1. DJ pisze:

    Też zauważam, że z roku na rok ludzie mają coraz większe wymagania w kwestii ślubu – kiedys wystarczył DJ i muzyka, dziś jak nie masz żyłki wodzirejskiej, lub samego wodzireja, to lepiej nie zaczynaj zabawy w grę na weselu. Z drugiej jednak strony przede wszystkim liczy się cena, więc albo wóż albo przewóz.

  2. Marcin pisze:

    Jeśli ktoś z Was poszukuje naprawdę fachowej firmy zajmującej się produkcją zaproszeń – polecam – http://www.sklep.dekorado.pl/zaproszenia-slubne-katowice/ Z Katowic nie macie daleko do Rybnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.