Zdjęcie z wesela – szukamy fotografa na Śląsku

Posted · 1 Comment

     Okazuje się, że temat wyboru odpowiedniego fachowca, również w tej dziedzinie to wcale nie taka prosta sprawa. Stoczyłem ostatnio batalię z gościem, który fotografią ślubną zajmuje się od dawien dawna. Szybko okazało się, że co osoba, to inne podejście do tematu fotografii ślubnej i weselnej. Tu także pojawiło się pytanie – czy amator z w miarę dobrym sprzętem – na przykład wujek jest w stanie zrobić dobrą relację fotograficzną z naszego wesela? Nie od dziś wiadomo, że chcieć to móc, ale czy chęci idą w parze z jakością?

fotograf-slask      Po pierwsze trzeba sobie zadać pytanie przed uroczystością – nawet na kilka, kilkanaście miesięcy przed  – czego oczekujemy od naszego fotografa ślubnego. Czy ma to być prawdziwie fachowa robota, czy też na przykład za priorytet stawiamy sobie film z naszej uroczystości. Po drugie – równie ważne – skąd wziąć kontakt do naprawdę wysokiej jakości fachowca? Podpowiedzi osób, które wesele mają już za sobą – tak zwany system poleceniowy, wyszukiwarka internetowa, czy może forum? Jak zapewne się domyślacie – co osoba to inna opinia, są bowiem osoby, które od razu podniosą głos – przecież znajomi jeśli polecą nam swojego fotografa to na pewno nie będą mówić o nim źle – przecież nikt nie będzie narzekał na swoje wesele, rzadko się zdarza, żeby ktoś narzekał na to co sam jakiś czas temu wybierał. Fora internetowe często są po prostu wypaczone, między innymi przez wpisy samych fotografów, coraz częściej spotykamy się także z wpisami osób, które piszą po prostu dla pisania. Znajomy, który brał ślub całkiem niedawno polecał metodę monitoringu dokonań fotografa poprzez strony społecznościowe. Wystarczy polubić daną firmę na kilka miesięcy przez ślubem i dokonania fotografa lądują na naszą tablicę same – mamy wtedy pełny obraz tego co do tej pory robił artysta. Oczywiście aby ostatecznie zdecydować o właściwym wyborze to nie wystarczy – zawsze lepiej umówić się na spotkanie i dopiero po rozmowie i uzyskaniu kilku ważnych odpowiedzi zdecydować o wyborze fotografa. W Śląskim Internecie znajdziemy, dla ułatwienia, całe mnóstwo ofert! 

One Response to "Zdjęcie z wesela – szukamy fotografa na Śląsku"
  1. Anonim pisze:

    Poszukuję dobrego fotografa z Częstochowy. Czy godny polecenia jest zakład fotograficzny grabowski-fotol Jak sądzicie, czy warto zamówić u niego sesję fotograficzną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.