Kwiaty na ślub

Kwiaty są jedną z najpiękniejszych ozdób. Należy jednak dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego gatunku i koloru. W końcu to kwiaty będą zdobić kościół, salę weselną czy samochód.

Wiązanka ślubna

kwiaty ślubneKażda Panna Młoda ma w zasadzie swobodę przy wyborze wiązanki ślubnej. Może być z róż, tulipanów, narcyzów. Ułożenie również jest dowolne. Mogą to być luźno złączone cięte kwiaty, kompozycja kaskadowa czy specjalne przygotowana wiązanka w kształcie, np. torebki. Dobór wiązanki w głównej mierze zależy od gustu Panny Młodej. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu wiązanki do pozostałych elementów stroju. Jeśli suknię ślubną stroi np. czerwony pas, należy kwiaty dobrać tak, aby do niego pasowały kolorystycznie. Niektóre Panny Młode decydują, że zrobią same wiązankę ślubną. Oryginalnym pomysłem jest tworzenie wiązanek z papieru sztuką Origami. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Istnieje możliwość zlecenia stworzenia takiej wiązanki osobie specjalizującej się w robieniu ozdób z papieru.

Kościół, sala weselna, samochód

Dobór kwiatów do kościoła czy na salę weselną w zasadzie jest dowolny. Niektóre Pary Młode decydują się na wybór motywu kolorystycznego wesela. W ten sposób zarówno wiązanka, jak i kwiaty strojące kościół czy salę pięknie się ze sobą komponują. Szczególnie ważne jest to na sali. Kolor kwiatów powinien być dopasowany do pozostałych elementów jej wystroju. Strojąc samemu samochód do ślubu, trzeba zrobić to tak, aby kwiaty podczas podróży nie odczepiły się od pojazdu.

Profesjonalne strojenie

Większość kwiaciarni oferuje klientom możliwość strojenia sali czy kościoła. W zależności od firmy, koszt takiej usługi to:

  • wiązanka Panny Młodej: 100/200 złoty,
  • butonierka dla Pana Młodego: 30/100 złoty,
  • strojenie kościoła: 1500/ 2000 złoty,
  • strojenie sali weselnej: 800/ 2000 złoty,
  • strojenie samochodu: 200 złoty.

Ceny zależą od rodzaju kwiatów, pory roku (w zimę niektóre gatunki kwiatów są droższe).

Copyright © 2016 -2024 Blog ślubny. Wszelkie prawa zastrzeżone

Send this to friend