Obrączki ślubne

W ostatnim czasie panuje moda na oryginalne obrączki ślubne. W salonach jubilerskich dostępnych jest wiele kolekcji obrączek ślubnych. Na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie? Ile czasu przed ślubem trzeba je kupić?

ceremonia ślubnaZakup obrączek ślubnych

Obrączki ślubnego kupuje się na dość długi okres czasu, a być może i raz na całe życie, dlatego trzeba zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Obrączki powinny być wykonane ze złota. Od gustu przyszłych małżonków zależy, czy wybiorą białe, czy żółte złoto. W tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń. Są pary, które wybierają obrączki wielokolorowe (częściowo są z białego, a częściowo z żółtego złota).

Obrączki zdobione

W salonach jubilerskich dostępnych jest wiele modeli obrączek. W ostatnim czasie panuje moda na obrączki z dodatkiem kamienia – brylantu lub cyrkonii. Najczęściej takie wybierają przyszłe Panny Młode. Warto jest zastanowić się nad takim zakupem, ponieważ takie modele pięknie komponują się z pierścionkiem zaręczynowym. Oryginalnym pomysłem jest zakup obrączek z grawerem zewnętrznym. Jest to po prostu napis wykonany na zewnętrznej części pierścionka. Narzeczeni mogą wybrać treść tekstu, który ma znajdować się na obrączce, rodzaj czcionki. Dobrym pomysłem jest rodowanie napisu, czyli pokrycie go białym złotem. W ciekawy sposób będzie odróżniał się na tle całej obrączki. Istnieje również grawer wewnętrzny. Tam przyszli małżonkowie zazwyczaj umieszczają tam imiona, datę ślubu.

obrączki ślubneCena obrączek

Cena obrączek zależy od wielu czynników. Wyższą cenę trzeba będzie zapłacić za obrączki zakupione w salonie znanej marki. Droższe będą te, które są wykonywane na specjalne zamówienie, czyli np. z grawerem zewnętrznym. Jeśli narzeczeni wybiorą standardowy model obrączek, bez dodatkowych zdobień na pewno zapłacą mniej. Warto jest wiedzieć, że w znanych salonach jubilerskich cena obrączek obejmuje również usługę powiększanie lub zmniejszanie obrączek po zakupie bezpłatnie. Mniejsze firmy jubilerskie mogą nie oferować takiej usługi.

Czas oczekiwania

Większość modeli dostępnych jest „od ręki”. Jednak w przypadku obrączek wykonywanych na specjalne zamówienie czas oczekiwania może się wydłużyć. Zazwyczaj maksymalnie trwa to do kilku dni.

Copyright © 2016 -2024 Blog ślubny. Wszelkie prawa zastrzeżone